Adres: ul. Okrężna 2, 81-198 Mosty

Telefon: 571-934-571

Email: biuro@domoweoze.pl

Email: sklep@domoweoze.pl

Rekuperacja

Czyste Powietrze w Twoim Domu

Dlaczego warto zamontować rekuperację z Domowym OZE?

Montujemy urządzenia i części instalacji tylko renomowanych producentów. Działamy raczej lokalnie, więc nigdy nie mamy problemu z dojazdem i późniejszym serwisem w razie potrzeby.

Dobór Sprzętu

Przeprowadzimy audyt projektu Twojego domu oceniając zapotrzebowanie na rozmiar instalacji oraz warunki techniczne. Na tej podstawie dobierzemy urządzenia i oraz kompletną instalację

Instalacja

Przeprowadzimy pierwsze uruchomienie nowej instalacji. Przeszkolimy Cię z zakresu obsługi sprzętu i przekażemy podstawową wiedzę o działaniu urządzenia

Czyste Powietrze

Od tego momentu możesz być spokojny o swoje zdrowie, oraz zdrowie najbliższych. Filtry powietrza zadbają o jego najwyższą jakość, a rekuperator rozprowadzi je po całym domu.

eko dom z fotowoltaiką

Co to jest rekuperacja?

Rekuperacja to proces odzyskiwania ciepła z powietrza wywiewanego z budynku. Polega na przepływie powietrza przez specjalne wymienniki ciepła, w których ciepło jest odzyskiwane i przekazywane do powietrza nawiewanego do budynku. Dzięki rekuperacji możliwe jest zmniejszenie zapotrzebowania budynku na ciepło z zewnątrz, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie i chłodzenie oraz mniejsze emisje CO2 do atmosfery. Rekuperacja jest szczególnie efektywna w budynkach o dużym obciążeniu wentylacyjnym, takich jak szkoły, hotele czy biura. Stosowanie rekuperacji jest również korzystne dla komfortu mieszkańców, ponieważ zapewnia stały dopływ świeżego powietrza do pomieszczeń.

Jak działa rekuperacja?

Sercem całej instalacji jest wymiennik. Jest to duże urządzenie zazwyczaj widoczne na zdjęciach opisanych jako rekuperator. W tym urządzeniu powietrze świeże jest nawiewane do środka budynku, natomiast zużyte wywiewane na zewnątrz. Strumienie te mijają się się, ale nie dochodzi do ich zmieszania. Przez to dochodzi do wymiany energii między nimi, dzięki temu zabiegowi świeże powietrze nawiewane do domu zostaje ogrzane.

Rekuperator, czyli serce instalacji.

Rekuperator jako centrala wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła odpowiada za regularną wymianę powietrza w budynku. Stała wymiana powietrza wpływa na podwyższenie komfortu wentylacyjnego mieszkańców. Wymiennik ciepła stara się wyrównać różnicę temperatur pomiędzy dwoma strumieniami powietrza. Dzięki temu zimą, gdy do budynku nawiewane jest świeże powietrze, ale zimne, strumień ten zostaje wstępnie ogrzany przez powietrze zużyte i wywiewane z domu. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć strat ciepła oraz zaoszczędzić na kosztach ogrzewania.

Schemat działania rekuperatora

Zobacz jak rekuperacja oczyści 99,9% powietrza, które trafia do Twojego domu.

Rekuperacja skutecznie usuwa z powietrza pył, alergeny, smog uliczny, zarodniki grzybów oraz bakterie. Dzięki temu jakość powietrza w Twoim domu będzie zawsze świetna i niezależna od tego co znajduje się za oknem.

system pompy ciepła i kotłów

Chcesz ofertę na rekuperację?

Napisz do nas. Odpowiemy tak szybko jak to tylko możliwe.


Potrzebujesz więcej informacji?

Potrzebujesz instalatora? Wyślij zapytanie, dostaniesz ofertę na montaż. A może samodzielnie montujesz i szukasz dobrej oferty na urządzenia i komponenty? Sprawdź nasz sklep