Rekuperacja

Czyste powietrze w Twoim domu

Rekuperator

To centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła. Zasilany jest za pomocą energii elektrycznej. Jego głównym zadaniem jest nawiewanie świeżego powietrza do wnętrza domu oraz wywiewanie na zewnątrz zużytego.

rekuperator urządzenie

Jak działa rekuperacja?

Sercem całej instalacji jest wymiennik. Jest to duże urządzenie zazwyczaj widoczne na zdjęciach opisanych jako rekuperator. W tym urządzeniu powietrze świeże jest nawiewane do środka budynku, natomiast zużyte wywiewane na zewnątrz. Strumienie te mijają się się, ale nie dochodzi do ich zmieszania. Przez to dochodzi do wymiany energii między nimi, dzięki temu zabiegowi świeże powietrze nawiewane do domu zostaje ogrzane.

Rekuperator jako centrala wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła odpowiada za regularną wymianę powietrza w budynku. Stała wymiana powietrza wpływa na podwyższenie komfortu wentylacyjnego mieszkańców. Wymiennik ciepła stara się wyrównać różnicę temperatur pomiędzy dwoma strumieniami powietrza. Dzięki temu zimą, gdy do budynku nawiewane jest świeże powietrze, ale zimne, strumień ten zostaje wstępnie ogrzany przez powietrze zużyte i wywiewane z domu. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć strat ciepła oraz zaoszczędzić na kosztach ogrzewania.

Co zyskasz montując rekuperację z Domowym OZE?

Montujemy sprzęt marki Thesslagreen

Zobacz jak rekuperacja oczyści 99,9% powietrza, które trafia do Twojego domu.

Rekuperacja skutecznie usuwa z powietrza pył, alergeny, smog uliczny, zarodniki grzybów oraz bakterie. Dzięki temu jakość powietrza w Twoim domu będzie zawsze świetna i niezależna od tego co znajduje się za oknem.

Potrzebujesz więcej informacji?